سینمای ایران

متری شیش و نیم رکورد فروش ابد و یک روز را شکست

فیلم سینمایی متری شیش و نیم به کارگردانی سعید روستایی فروش فیلم ابد و یک روز را پشت سر گذاشت.

در جدیدترین اخبار سینمای ایران,سعید روستایی در دومین تجربه بلند سینمایی خود فیلم متری شیش و نیم را بر روی پرده های سینما برده است این کارگردان جوان با زوج سینمایی نوید محمد زاده و پیمان معادی همراه با پریناز ایزد یار به موفقیت های چشمگیری با دو فیلم ابد و یک روز و متری شیش و نیم دست یافته است.روستایی نشان داده علی رغم جوان بودن اما نبض مخاطب را در دست دارد .با نگاهی به آمار فروش این روزهای سینمای ایران عموما نام یک فیلم کمدی را بعنوان صدرنشین جدول فروش دیده ایم اما متری شیش و نیم روستایی با مضمونی اجتماعی ,موفق به صعود به صدر جدول فروش سینمای ایران شده , البته با در نظر نگرفتن فیلم توقیف شده رحمان 1400.

اولین فیلم سعید روستایی با عنوان ابد و یک روز سر و صدای زیادی به پا کرد این فیلم که در تاریخ 24 اسفند 1394 اکران شد در مجموع به فروش ۱۱٬۴۸۲٬۸۸۶٬۰۰۰ تومانی دست یافت درخشش نوید محمد زاده و دیگر بازیگران این فیلم باعث شد تا روستایی باز هم در ژانر اجتماعی فیلمسازی خود را ادامه دهد.متری شیش و نیم, برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شاید در جشنواره فجر به پای آمار فیلم ابد و یک روز با 9 سیمرغ بلورین نرسید اما در گیشه های سینمای ایران با فاصله بسیار از ابد و یک روز تاکنون به فروش 19 میلیارد تومانی دست یافته است.

در خلاصه داستان فیلم متری شیش و نیم آمده است:

پلیس‌ مبارزه با مواد مخدر به سرکردگی صمد (پیمان معادی) به دنبال فروشندهٔ بزرگ شیشه در تهران به اسم ناصر خاکزاد (نوید محمدزاده) هستند. پلیس ها پس از مدتی ناصر را دستگیر می کنند اما ناصر تلاش دارد با دادن رشوه های میلیاردی موجبات فرار خود از زندان را فراهم نماید.

پیمان معادی در نقش صمد ,نوید محمدزاده در نقش ناصر خاکزاد, پریناز ایزدیار در نقش الهام و فرهاد اصلانی در نقش بازپرس از بازیگران اصلی این فیلم می باشند.

انتظار می رود با ادامه اکران فیلم متری شیش و نیم این فیلم رکورد های دیگری را بنام خود ثبت کند.

برچسب ها

فیلم گرام

در فیلم گرام جدیدترین اخبار فیلم و سریال و اخبار روز سینمای ایران و جهان را دنبال کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن